ul. Wietrzna
853-024 Wrocław
kontakt@drogadodomu.info

Droga Do Domu

Codziennie podejmujemy decyzje, determinujące naszą przyszłość

Kadra


Kadra naszego ośrodka to, wykwalifikowany zespół profesjonalistów z uprawnieniami i wieloletnim doświadczeniem w zawodzie. Szczególną wagę przywiązujemy do kwalifikacji zawodowych i kompetencji osobistych naszej kadry, którą stanowi grupa wysokiej klasy specjalistów – certyfikowanych specjalistów psychoterapii uzależnień, lekarzy o specjalizacji psychiatrycznej i internistycznej, psychologów, pielęgniarek.

Wysoki poziom oferowanych usług, etyka zawodowa oraz elastyczność, rozumiana jako indywidualne podejście do pacjenta, to trzy filary, na których opiera się nasza filozofia.

Zapewniamy profesjonalną opiekę i pomoc prowadzoną w oparciu o najnowszą wiedzę dotyczącą uzależnień. Jesteśmy na bieżąco w kwestii zapobiegania uzależnieniom i metod leczenia. Stale poszerzamy swoją wiedzę, dzięki czemu jeszcze skuteczniej możemy pomagać naszych pacjentom.

Tworzymy zgrany zespół, który wciąż pokornie uzupełnia wykształcenie i zdobywa nowe doświadczenia. Nasza kadra oprócz wiedzy nabytej podczas nauki, szkoleń i pracy zawodowej, oferuje naszym pacjentom, własne doświadczenia i przeżycia. Dzięki własnym doświadczeniom lepiej rozumiemy to, co dzieje się w psychice osoby uzależnionej i łatwiej nam rozmawiać z ludźmi, którzy nie wierzą, że można pokonać tę chorobę. Łatwiej jest nam pomagać również rodzinom osób uzależnionych i uczyć ich konsekwentnego postępowania z osobami uzależnionymi tak, by podjęły leczenie.

 

lilla didula gabinska

mgr Lilla Diduła-Gabińska

Certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień (nr 361)

Wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi, współuzależnionymi i ofiarami przemocy zdobyłam pracując w stacjonarnych placówkach leczenia uzależnień zarówno w prywatnych jak i państwowych strukturach. Uważam, że najważniejsze w pracy z drugim człowiekiem jest mieć do niego szacunek, bez względu na to w jakim miejscu swojego życia znajduje się. Lubię zdobywać nową wiedzę i nowe umiejętności by móc jak najlepiej pomagać osobom, które tego potrzebują.

Certyfikat specjalisty psychoterapii uzależnień, Certyfikat – do pracy terapeutycznej z młodzieżą uzależnioną od alkoholu i innych substancji psychoaktywnych oraz ich rodzin. Uniwersytet Wrocławski – Psychologia Zarządzania, Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.

Certyfikowany Praktyk Soul Body Fusion®.

Prowadzę szkolenia dla Gminnych Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Zespołów Interdyscyplinarnych i grup roboczych, Nauczycieli, Asystentów Rodzin, Pracowników Socjalnych, Programy profilaktyczne w szkołach.


andrzej gabinski

mgr Andrzej Gabiński

Certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień (nr 396)

Pracuje z osobami uzależnionymi i ich rodzinami od 15.06.1989 r. Przez cały okres pracy zawodowej pogłębiam wiedzę i zdobywam umiejętności przydatne w mojej pracy. Pracuję w myśl zasady „rób to co lubisz, a nie będziesz musiał pracować”. Uważam, że zawód terapeuty pozwala mi na pełny kontakt z innymi, który daje mi satysfakcję, siłę i szacunek do człowieka. Uważam, że w ośrodku uzależnień oprócz wiedzy ważny jest klimat jaki nadają ludzie w nim pracujący, którzy zapraszają osoby uzależnione do trzeźwości.

Certyfikat specjalisty psychoterapii uzależnień, Certyfikat – Metody diagnostyki i leczenia zespołu uzależnienia od tytoniu, Certyfikat – do pracy terapeutycznej z młodzieżą uzależnioną od alkoholu i innych substancji psychoaktywnych oraz ich rodzin. Uniwersytet Wrocławski – Psychologia Zarządzania, Certyfikat do pracy ze sprawcami przemocy.

Certyfikowany nauczyciel Soul Body Fusion®, przedstawiciel Center for Creative Consciousness (Centrum Kreatywnej Świadomości), proces, który przywraca jedność Duszy i Ciała. Uczeń Jonette Crowley.

www.SoulBodyFusion.com

Prowadzę szkolenia dla Gminnych Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Zespołów Interdyscyplinarnych i grup roboczych, Nauczycieli, Asystentów Rodzin, Pracowników Socjalnych, Programy profilaktyczne w szkołach.


adam gluszek

mgr Adam Głuszek

Certyfikowany specjalista terapii uzależnień

Jestem absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego. Mam ponad 20 letnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi. Posiadam również certyfikat do pracy z młodzieżą uzależnioną od substancji psychoaktywnych.


agnieszka dlubek

Agnieszka Dłubek

Ukończyła studia podyplomowe w Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Lublinie - Terapia Uzależnień.

Trener oddechu, relaksacji uważności. Świadome kierowanie uwagi na doznania chwili obecnej „Tu i teraz”.

Certyfikowany praktyk SOUL BODY FUSION.

Szkolenia:

 • "Rozpoznawanie, różnicowanie i pomoc osobom z zaburzeniami odżywiania",
 • "Rozumienie i terapia poznawczo - behawioralna bulimii i anoreksji, kompulsywnego jedzenia".

Certifkat - "Ekspert zaburzeń odżywiania, model psychologiczny".


agnieszka burcon

Agnieszka Burcon

Psycholog, terapeuta

Jestem psychologiem oraz terapeutą poznawczo – behawioralnym w toku certyfikacji.
Ukończyłam wrocławski oddział Uniwersytetu SWPS, ze specjalnościami z psychologii klinicznej oraz psychologii zarządzania i marketingu. Od 2013 roku jestem w toku certyfikacji na terapeutę poznawczo – behawioralnego w centrum CBT w Warszawie.

Mam doświadczenie w pracy z pacjentami z całego spektrum zaburzeń – od terapii uzależnień, poprzez zaburzenia osobowości a skończywszy na PTSD. Zdobywałam je m.in. prowadząc terapię indywidualną w Centrum Medycznym Baby Vita, którego pacjentami są osoby cierpiące na wiele schorzeń oraz chorób psychicznych utrudniających im prowadzenie normalnego życia. Odbyłam także staż w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego przy ul. Korzeniowskiego we Wrocławiu na zamkniętym oddziale psychiatrycznym.

Przez niemal dwa lata współprowadziłam także grupę dla rodzin po stracie dziecka (w okresie okołoporodowym a także poronień na każdym etapie ciąży). Przez kilka lat współpracowałam również z MONAREM

W obszarze moich zainteresowań znajdują się:

 • zaburzenia osobowości,
 • PTSD,
 • zaburzenia lękowe,
 • zaburzenia obsesyjno – kompulsyjne,
 • zaburzenia adaptacyjne,
 • pomoc w przeżyciu żałoby,
 • terapia uzależnień,
 • terapia zaburzeń odżywiania.

Jestem członiknią Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo – Behawioralnej, należącego do European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT)

Pracuję z osobami dorosłymi. Dbając o jakość moich usług, swoją pracę poddaję regularnej superwizji.


pawel kita

Paweł Kita

Z wykształcenia jestem psychologiem.

Ukończyłem również Studium Interwencji Kryzysowej. By podnosić swoje kwalifikacje zawodowe w lutym 2015 r. rozpocząłem certyfikację specjalisty terapii uzależnień w Krajowym Biurze Przeciwdziałaniu Narkomanii.

W 2015 r. porzuciłem pracę w korporacji na rzecz swoich marzeń i pasji. Dzisiaj nie chodzę do pracy lecz czerpię radość i satysfakcję ze spotkań z moimi pacjentami.

Od sierpnia 2016 r. pracuję w ośrodku „Droga Do Domu”, który jest kolejnym miejscem gdzie zdobywam swoje doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi.


tomasz piss

dr Tomasz Pisz

Psychiatra

Kompetentny specjalista, godny zaufania i polecenia innym. Potrafi wyciagnąć pacjenta z bardzo ciężkiego stanu. Pacjenci po terapii pod okiem dr Pissa wracają do normalnego życia.

Śmierć dziecka - To nie jest zwykła żałoba - artykuł


dawid pluta plutowski

Dawid Pluta-Plutowski

Lekarz psychiatra

Jestem lekarzem, ukończyłem Akademię Medyczną we Wrocławiu. Na co dzień pracuję jako psychiatra w szpitalu w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego na stanowisku lekarza rezydenta. Ostatnie lata pracowałem we wrocławskich poradniach zdrowia psychicznego takich jak " Baby Vita" i " Towarzystwo Rozwoju Rodziny".
Mam ukończony kurs integratywnej psychoterapii zaburzeń lękowych w Krakowie. Kształciłem się w ramach studiów podyplomowych z seksuologii klinicznej w SWPS w Warszawie. Obecnie szkolę się w zakresie psychoterapii behawioralno - poznawczej CBT w Warszawie. W Ośrodku zajmuję się diagnozą i leczeniem głównie uzależnień ale również zaburzeń nerwicowych, lęku, zaburzeń nastroju i depresji. Oferuję pomoc w sytuacjach kryzysowych, traumie i przy przeżywaniu silnego stresu.


izabela bondyra

Izabela Bondyra

Specjalista chorób wewnętrznych


 

Janek K.

Alkoholik - nie pijący od 32 lat

 • uczestnik wielu programów terapeutycznych,
 • absolwent STUDIUM POMOCY PSYCHOLOGICZNEJ (szkoła Melibrudy),
 • założyciel i współzałożyciel środowisk trzeźwościowych we Wrocławiu i na terenie kraju,
 • organizator i współorganizator trzeźwościowych Zjazdów i Kongresów w skali miasta, województwa i kraju,
 • organizator i moderator imprez promujących zdrowy styl życia, w szczególności życia bez nałogów.

maciej kuchta

Maciej Kuchta

Masażysta

Wywiad z Panem Maciejem Kuchtą


 

Profesjonalna kadra pielęgniarska.